NDK 2765E-80.000000MHZ
Mfr. Part # :
2765E-80.000000MHZ
Description
XTAL OSC XO 80.0000MHZ CMOS SMD
DataSheet
2765E-80.000000MHZ PDF
Price is not available, please RFQ
2765E-80.000000MHZ Tech Specifications
  • Type:XO (Standard)
  • Frequency:80 MHz
  • Function:Standby (Power Down)
  • Output:CMOS
  • Voltage - Supply:3.3V
  • Frequency Stability:±100ppm
  • Absolute Pull Range (APR):-
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):30mA
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)