Cardinal Components CFED-A7BP-311.04TS
Mfr. Part # :
CFED-A7BP-311.04TS
Description
XTAL OSC XO 311.0400MHZ LVPECL
DataSheet
CFED-A7BP-311.04TS PDF
Price is not available, please RFQ
CFED-A7BP-311.04TS Tech Specifications
  • Type:XO (Standard)
  • Frequency:311.04 MHz
  • Function:Enable/Disable
  • Output:LVPECL
  • Voltage - Supply:3.3V
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Absolute Pull Range (APR):-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):100mA
  • Package / Case:6-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.551" L x 0.354" W (14.00mm x 9.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.138" (3.50mm)