NDK NT2520SA-26.000000MHZ-A1
Manufacturer :
NDK
Mfr. Part # :
NT2520SA-26.000000MHZ-A1
Description
XTAL OSC TCXO 26.0000MHZ SNWV
Catalog
Oscillators
DataSheet
NT2520SA-26.000000MHZ-A1 PDF
Price is not available, please RFQ
NT2520SA-26.000000MHZ-A1 Tech Specifications
  • Series:NT2520SA
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Discontinued at Digi-Key
  • Base Resonator:Crystal
  • Type:TCXO
  • Frequency:26 MHz
  • Function:-
  • Output:Clipped Sine Wave
  • Voltage - Supply:2.4V
  • Frequency Stability:±2.5ppm
  • Absolute Pull Range (APR):-
  • Operating Temperature:-30°C ~ 75°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):1.1mA
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)