Cardinal Components CFL-A7BP-212.5TS
Manufacturer :
Cardinal Components
Mfr. Part # :
CFL-A7BP-212.5TS
Description
XTAL OSC XO 212.5000MHZ LVDS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
CFL-A7BP-212.5TS PDF
Price is not available, please RFQ
CFL-A7BP-212.5TS Tech Specifications
  • Series:CFL
  • Package:Tube
  • Part Status:Obsolete
  • Base Resonator:Crystal
  • Type:XO (Standard)
  • Frequency:212.5 MHz
  • Function:Enable/Disable
  • Output:LVDS
  • Voltage - Supply:3.3V
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Absolute Pull Range (APR):-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):100mA
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:6-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.551" L x 0.354" W (14.00mm x 9.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.138" (3.50mm)