Abracon ASD1-33.333MHZ-EC-T3
Mfr. Part # :
ASD1-33.333MHZ-EC-T3
Description
XTAL OSC XO 33.3330MHZ HCMOS SMD
DataSheet
ASD1-33.333MHZ-EC-T3 PDF
Price is not available, please RFQ
ASD1-33.333MHZ-EC-T3 Tech Specifications
  • Series:ASD
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Type:XO (Standard)
  • Frequency:33.333 MHz
  • Function:Enable/Disable
  • Output:HCMOS
  • Voltage - Supply:3V
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Absolute Pull Range (APR):-
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):6mA
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)