Cardinal Components CTVED-A5B3-622.08TS
Manufacturer :
Cardinal Components
Mfr. Part # :
CTVED-A5B3-622.08TS
Description
XTAL OSC VCTCXO 622.0800MHZ LVPE
Catalog
Oscillators
DataSheet
CTVED-A5B3-622.08TS PDF
Price is not available, please RFQ
CTVED-A5B3-622.08TS Tech Specifications
  • Series:CTVED
  • Package:Tube
  • Part Status:Obsolete
  • Base Resonator:Crystal
  • Type:VCTCXO
  • Frequency:622.08 MHz
  • Function:Enable/Disable
  • Output:LVPECL
  • Voltage - Supply:3.3V
  • Frequency Stability:±2.5ppm
  • Absolute Pull Range (APR):-
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):100mA
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:6-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.551" L x 0.354" W (14.00mm x 9.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.138" (3.50mm)