Cardinal Components CTVL-A5B3-155.52TS
Mfr. Part # :
CTVL-A5B3-155.52TS
Description
XTAL OSC VCTCXO 155.5200MHZ LVDS
DataSheet
CTVL-A5B3-155.52TS PDF
Price is not available, please RFQ
CTVL-A5B3-155.52TS Tech Specifications
  • Series:CTVL
  • Type:VCTCXO
  • Frequency:155.52 MHz
  • Function:Enable/Disable
  • Output:LVDS
  • Voltage - Supply:3.3V
  • Frequency Stability:±2.5ppm
  • Absolute Pull Range (APR):-
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):100mA
  • Package / Case:6-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.551" L x 0.354" W (14.00mm x 9.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.138" (3.50mm)