NDK NT2016SA-16.368000 MHZ-NTG1
Manufacturer :
NDK
Mfr. Part # :
NT2016SA-16.368000 MHZ-NTG1
Description
XTAL OSC TCXO 16.3680MHZ SNWV
Catalog
Oscillators
DataSheet
NT2016SA-16.368000 MHZ-NTG1 PDF
Price is not available, please RFQ
NT2016SA-16.368000 MHZ-NTG1 Tech Specifications
  • Series:NT2016SA
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Base Resonator:Crystal
  • Type:TCXO
  • Frequency:16.368 MHz
  • Function:-
  • Output:Clipped Sine Wave
  • Voltage - Supply:2.5V
  • Frequency Stability:±500ppb
  • Absolute Pull Range (APR):-
  • Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):1.5mA
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)