Roving Networks / Microchip Technology DSC1033DI1-100.0000
Mfr. Part # :
DSC1033DI1-100.0000
Description
MEMS OSC XO 100.0000MHZ CMOS SMD
DataSheet
DSC1033DI1-100.0000 PDF
Price is not available, please RFQ
DSC1033DI1-100.0000 Tech Specifications
  • Series:DSC1033, PureSilicon™
  • Package:Tube
  • Part Status:Obsolete
  • Base Resonator:MEMS
  • Type:XO (Standard)
  • Frequency:100 MHz
  • Function:Standby (Power Down)
  • Output:CMOS
  • Voltage - Supply:3.3V
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Absolute Pull Range (APR):-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):5mA (Typ)
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)