Micro Crystal OV-7604-C7-32.768KHZ-10PPM-TA-QC
Manufacturer :
Micro Crystal
Mfr. Part # :
OV-7604-C7-32.768KHZ-10PPM-TA-QC
Description
OSC XO 32.768KHZ SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
OV-7604-C7-32.768KHZ-10PPM-TA-QC PDF
Price is not available, please RFQ
OV-7604-C7-32.768KHZ-10PPM-TA-QC Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Base Resonator:Crystal
  • Type:XO (Standard)
  • Frequency:32.768 kHz
  • Function:Enable/Disable
  • Output:CMOS
  • Voltage - Supply:1.2V ~ 5.5V
  • Frequency Stability:±10ppm
  • Absolute Pull Range (APR):-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):0.5µA
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)