NDK NZ2016SK-32.768KHZ+32MHZ-NSC5089E
Mfr. Part # :
NZ2016SK-32.768KHZ+32MHZ-NSC5089E
Description
OSC XO 32.768KHZ / 32MHZ CMOS SM
DataSheet
NZ2016SK-32.768KHZ+32MHZ-NSC5089E PDF
Price is not available, please RFQ
NZ2016SK-32.768KHZ+32MHZ-NSC5089E Tech Specifications
  • Series:NZ2016SK
  • Type:XO (Standard)
  • Frequency:32.768 kHz
  • Function:-
  • Output:CMOS
  • Voltage - Supply:1.8V ~ 3.3V
  • Frequency Stability:-
  • Absolute Pull Range (APR):-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):1.4mA
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:6-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)