Hong Kong X’tals Limited (HKC) 7050XOM1300BMD13CBB-TR
Manufacturer :
Hong Kong X’tals Limited (HKC)
Mfr. Part # :
7050XOM1300BMD13CBB-TR
Description
OSC 13MHZ 50PPM 3.3V
Catalog
Oscillators
DataSheet
7050XOM1300BMD13CBB-TR PDF
Price is not available, please RFQ
7050XOM1300BMD13CBB-TR Tech Specifications
  • Series:7050XO
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Base Resonator:Crystal
  • Type:XO (Standard)
  • Frequency:13 MHz
  • Function:Enable/Disable
  • Output:HCMOS
  • Voltage - Supply:3.3V
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Absolute Pull Range (APR):-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):7mA
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)