Ecliptek EQRD13K2J-156.250M TR
Manufacturer :
Ecliptek
Mfr. Part # :
EQRD13K2J-156.250M TR
Description
OSC XO 156.25MHZ 3.3V CMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
EQRD13K2J-156.250M TR PDF
Price is not available, please RFQ
EQRD13K2J-156.250M TR Tech Specifications
  • Series:EQRD
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Base Resonator:Crystal
  • Type:XO (Standard)
  • Frequency:156.25 MHz
  • Function:Standby (Power Down)
  • Output:LVPECL
  • Voltage - Supply:3.3V
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Absolute Pull Range (APR):-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):50mA
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:6-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.075" (1.90mm)