Connor Winfield T100V-010.0M
Manufacturer :
Connor Winfield
Mfr. Part # :
T100V-010.0M
Description
XTAL OSC VCTCXO 10.0000MHZ LVCMO
Catalog
Oscillators
DataSheet
T100V-010.0M PDF
Price is not available, please RFQ
T100V-010.0M Tech Specifications
  • Series:T100/200
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Base Resonator:Crystal
  • Type:VCTCXO
  • Frequency:10 MHz
  • Function:Enable/Disable
  • Output:LVCMOS
  • Voltage - Supply:3.3V
  • Frequency Stability:±100ppb
  • Absolute Pull Range (APR):-
  • Operating Temperature:0°C ~ 70°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):2.1mA
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:10-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.094" (2.40mm)