Connor Winfield DOT050V-019.44M
Manufacturer :
Connor Winfield
Mfr. Part # :
DOT050V-019.44M
Description
XTAL OSC VCTCXO 19.4400MHZ LVCMO
Catalog
Oscillators
DataSheet
DOT050V-019.44M PDF
Price is not available, please RFQ
DOT050V-019.44M Tech Specifications
  • Series:DOT050V
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Base Resonator:Crystal
  • Type:VCTCXO
  • Frequency:19.44 MHz
  • Function:-
  • Output:LVCMOS
  • Voltage - Supply:3.3V
  • Frequency Stability:±50ppb
  • Absolute Pull Range (APR):-
  • Operating Temperature:0°C ~ 70°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):10mA
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:6-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.550" L x 0.355" W (13.97mm x 9.02mm)
  • Height - Seated (Max):0.270" (6.86mm)