Connor Winfield OH100-50503CV-020.0M
Manufacturer :
Connor Winfield
Mfr. Part # :
OH100-50503CV-020.0M
Description
XTAL OSC VCOCXO 20.0000MHZ CMOS
Catalog
Oscillators
DataSheet
OH100-50503CV-020.0M PDF
Price is not available, please RFQ
OH100-50503CV-020.0M Tech Specifications
  • Series:OH100
  • Package:Tray
  • Part Status:Active
  • Base Resonator:Crystal
  • Type:VCOCXO
  • Frequency:20 MHz
  • Function:-
  • Output:CMOS
  • Voltage - Supply:3.3V
  • Frequency Stability:±5ppb
  • Absolute Pull Range (APR):-
  • Operating Temperature:0°C ~ 70°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):-
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Through Hole
  • Package / Case:6-DIP (0.750", 19.05mm), 5 Leads
  • Size / Dimension:1.000" L x 1.000" W (25.40mm x 25.40mm)
  • Height - Seated (Max):0.500" (12.70mm)