Connor Winfield D75A-012.8M
Manufacturer :
Connor Winfield
Mfr. Part # :
D75A-012.8M
Description
XTAL OSC TCXO 12.8000MHZ LVCMOS
Catalog
Oscillators
DataSheet
D75A-012.8M PDF
Price is not available, please RFQ
D75A-012.8M Tech Specifications
  • Series:D75A
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Base Resonator:Crystal
  • Type:TCXO
  • Frequency:12.8 MHz
  • Function:Enable/Disable
  • Output:LVCMOS
  • Voltage - Supply:3.3V
  • Frequency Stability:±280ppb
  • Absolute Pull Range (APR):-
  • Operating Temperature:0°C ~ 70°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):6mA
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:10-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)