Connor Winfield XK372-38.88M
Manufacturer :
Connor Winfield
Mfr. Part # :
XK372-38.88M
Description
XTAL OSC XO 38.8800MHZ LVCMOS
Catalog
Oscillators
DataSheet
XK372-38.88M PDF
Price is not available, please RFQ
XK372-38.88M Tech Specifications
  • Series:XK372
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Base Resonator:Crystal
  • Type:XO (Standard)
  • Frequency:38.88 MHz
  • Function:Enable/Disable
  • Output:LVCMOS
  • Voltage - Supply:3.3V
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Absolute Pull Range (APR):-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):10mA
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.051" (1.30mm)