Connor Winfield OH300-61005CV-030.72M
Manufacturer :
Connor Winfield
Mfr. Part # :
OH300-61005CV-030.72M
Description
XTAL OSC VCOCXO 30.7200MHZ CMOS
Catalog
Oscillators
DataSheet
OH300-61005CV-030.72M PDF
Price is not available, please RFQ
OH300-61005CV-030.72M Tech Specifications
  • Series:OH300
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Base Resonator:Crystal
  • Type:VCOCXO
  • Frequency:30.72 MHz
  • Function:-
  • Output:CMOS
  • Voltage - Supply:5V
  • Frequency Stability:±10ppb
  • Absolute Pull Range (APR):-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):-
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:7-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:1.000" L x 0.866" W (25.40mm x 22.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.500" (12.70mm)