NDK NZ1612SH-80MHZ-NSC5103A
Mfr. Part # :
NZ1612SH-80MHZ-NSC5103A
Description
XTAL OSC XO 80MHZ CMOS 1.8V SMD
DataSheet
NZ1612SH-80MHZ-NSC5103A PDF
Price is not available, please RFQ
NZ1612SH-80MHZ-NSC5103A Tech Specifications
  • Series:NZ1612SH
  • Type:XO (Standard)
  • Frequency:80 MHz
  • Function:Standby (Power Down)
  • Output:CMOS
  • Voltage - Supply:1.8V
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Absolute Pull Range (APR):-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):9mA
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)