Zetex Semiconductors (Diodes Inc.) FK0100001
Manufacturer :
Zetex Semiconductors (Diodes Inc.)
Mfr. Part # :
FK0100001
Description
XTAL OSC XO 1.0000MHZ CMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
FK0100001 PDF
Price is not available, please RFQ
FK0100001 Tech Specifications
  • Series:SaRonix-eCera™ FK
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Base Resonator:Crystal
  • Type:XO (Standard)
  • Frequency:1 MHz
  • Function:Enable/Disable
  • Output:CMOS
  • Voltage - Supply:1.8V
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Absolute Pull Range (APR):-
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):4mA
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.045" (1.15mm)