NDK NZ2016SH-25MHZ-NSC5021A
Manufacturer :
NDK
Mfr. Part # :
NZ2016SH-25MHZ-NSC5021A
Description
XTAL OSC XO 25MHZ CMOS 1.8V SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
NZ2016SH-25MHZ-NSC5021A PDF
Price is not available, please RFQ
NZ2016SH-25MHZ-NSC5021A Tech Specifications
  • Series:NZ2016SH
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Base Resonator:Crystal
  • Type:XO (Standard)
  • Frequency:25 MHz
  • Function:Standby (Power Down)
  • Output:CMOS
  • Voltage - Supply:1.8V
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Absolute Pull Range (APR):-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):9mA
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)