Abracon AMPMGFC-3.6864
Mfr. Part # :
AMPMGFC-3.6864
Description
MEMS OSC XO 3.6864MHZ CMOS SMD
DataSheet
AMPMGFC-3.6864 PDF
Price is not available, please RFQ
AMPMGFC-3.6864 Tech Specifications
  • Series:AMPM
  • Package:Bulk
  • Type:XO (Standard)
  • Frequency:3.6864 MHz
  • Function:Enable/Disable
  • Output:CMOS
  • Voltage - Supply:1.71V ~ 3.63V
  • Frequency Stability:±25ppm
  • Absolute Pull Range (APR):-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):1.3mA (Typ)
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.035" (0.89mm)