KYOCERA Corporation MC2016Z25.0000C19XSH
Manufacturer :
KYOCERA Corporation
Mfr. Part # :
MC2016Z25.0000C19XSH
Description
XTAL OSC XO 25.0000MHZ CMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
MC2016Z25.0000C19XSH PDF
Price is not available, please RFQ
MC2016Z25.0000C19XSH Tech Specifications
  • Series:MC2016Z
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Base Resonator:Crystal
  • Type:XO (Standard)
  • Frequency:25 MHz
  • Function:Standby (Power Down)
  • Output:CMOS
  • Voltage - Supply:1.71V ~ 3.63V
  • Frequency Stability:±30ppm
  • Absolute Pull Range (APR):-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):7.3mA
  • Ratings:AEC-Q200
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)