Renesas Electronics America XLH53V064.000000I
Mfr. Part # :
XLH53V064.000000I
Description
XTAL OSC VCXO 64.0000MHZ HCMOS
DataSheet
XLH53V064.000000I PDF
Price is not available, please RFQ
XLH53V064.000000I Tech Specifications
  • Series:XPRESSO™ FVXO-HC53
  • Package:Strip
  • Part Status:Active
  • Base Resonator:Crystal
  • Type:VCXO
  • Frequency:64 MHz
  • Function:Enable/Disable
  • Output:HCMOS
  • Voltage - Supply:3.3V
  • Frequency Stability:-
  • Absolute Pull Range (APR):±50ppm
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):47mA
  • Package / Case:6-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
  • Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)