Renesas Electronics America XLP73V153.600000I
Mfr. Part # :
XLP73V153.600000I
Description
XTAL OSC VCXO 153.6000MHZ LVPECL
DataSheet
XLP73V153.600000I PDF
Price is not available, please RFQ
XLP73V153.600000I Tech Specifications
  • Series:XPRESSO™ FVXO-PC73
  • Base Resonator:Crystal
  • Type:VCXO
  • Frequency:153.6 MHz
  • Function:Enable/Disable
  • Output:LVPECL
  • Voltage - Supply:3.3V
  • Frequency Stability:-
  • Absolute Pull Range (APR):±50ppm
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):120mA
  • Package / Case:6-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)