Renesas Electronics America XLL735120.000000I
Manufacturer :
Renesas Electronics America
Mfr. Part # :
XLL735120.000000I
Description
XTAL OSC XO 120.0000MHZ LVDS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
XLL735120.000000I PDF
Price is not available, please RFQ
XLL735120.000000I Tech Specifications
  • Series:XPRESSO™ FXO-LC73
  • Package:Strip
  • Part Status:Active
  • Base Resonator:Crystal
  • Type:XO (Standard)
  • Frequency:120 MHz
  • Function:Enable/Disable
  • Output:LVDS
  • Voltage - Supply:3.3V
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Absolute Pull Range (APR):-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):100mA
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:6-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)