NextGen Components RC27M00000S300
Mfr. Part # :
RC27M00000S300
Description
27MHZ SM0705 HCMOS 15PF 3.3V
DataSheet
RC27M00000S300 PDF
Price is not available, please RFQ
RC27M00000S300 Tech Specifications
  • Type:-
  • Frequency:27 MHz
  • Function:Enable/Disable
  • Output:HCMOS
  • Voltage - Supply:3.3V
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Absolute Pull Range (APR):-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):30mA
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.059" (1.50mm)