NextGen Components RC100M0000S300
Manufacturer :
NextGen Components
Mfr. Part # :
RC100M0000S300
Description
100MHZ SM0705 HCMOS 15PF3.3V
Catalog
Oscillators
DataSheet
RC100M0000S300 PDF
Price is not available, please RFQ
RC100M0000S300 Tech Specifications
  • Series:COM75
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Base Resonator:-
  • Type:-
  • Frequency:100 MHz
  • Function:Enable/Disable
  • Output:HCMOS
  • Voltage - Supply:3.3V
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Absolute Pull Range (APR):-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):70mA
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.059" (1.50mm)