ILSI ISM91-3151BH-50.000MHZ
Manufacturer :
ILSI
Mfr. Part # :
ISM91-3151BH-50.000MHZ
Description
5X7MM CERAMIC SMD OSC
Catalog
Oscillators
DataSheet
ISM91-3151BH-50.000MHZ PDF
Price is not available, please RFQ
ISM91-3151BH-50.000MHZ Tech Specifications
  • Series:ISM91
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Base Resonator:Crystal
  • Type:XO (Standard)
  • Frequency:50 MHz
  • Function:Enable/Disable
  • Output:HCMOS, TTL
  • Voltage - Supply:3.3V
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Absolute Pull Range (APR):-
  • Operating Temperature:0°C ~ 70°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):70mA
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.063" (1.60mm)