IQD Frequency Products LFSPXO020502REEL
Manufacturer :
IQD Frequency Products
Mfr. Part # :
LFSPXO020502REEL
Description
XTAL OSC XO 4.0000MHZ HCMOS TTL
Catalog
Oscillators
DataSheet
LFSPXO020502REEL PDF
Price is not available, please RFQ
LFSPXO020502REEL Tech Specifications
  • Series:CFPS-72
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Base Resonator:Crystal
  • Type:XO (Standard)
  • Frequency:4 MHz
  • Function:Enable/Disable
  • Output:HCMOS, TTL
  • Voltage - Supply:5V
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Absolute Pull Range (APR):-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):20mA
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.283" L x 0.205" W (7.20mm x 5.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)