NDK NZ2520SB-41.360MHZ
Manufacturer :
NDK
Mfr. Part # :
NZ2520SB-41.360MHZ
Description
XTAL OSC XO 41.3600MHZ CMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
NZ2520SB-41.360MHZ PDF
Price is not available, please RFQ
NZ2520SB-41.360MHZ Tech Specifications
  • Series:NZ2520SB
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Base Resonator:Crystal
  • Type:XO (Standard)
  • Frequency:41.36 MHz
  • Function:Standby (Power Down)
  • Output:CMOS
  • Voltage - Supply:3V
  • Frequency Stability:±30ppm
  • Absolute Pull Range (APR):-
  • Operating Temperature:-10°C ~ 60°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):6mA
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)