NDK NZ2520SHA-50M-END5359A
Mfr. Part # :
NZ2520SHA-50M-END5359A
Description
XTAL OSC XO 50.0000MHZ CMOS SMD
DataSheet
NZ2520SHA-50M-END5359A PDF
Price is not available, please RFQ
NZ2520SHA-50M-END5359A Tech Specifications
  • Series:NZ2520SHA
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Type:XO (Standard)
  • Frequency:50 MHz
  • Function:Standby (Power Down)
  • Output:CMOS
  • Voltage - Supply:1.8V ~ 3.3V
  • Frequency Stability:±100ppm
  • Absolute Pull Range (APR):-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):9mA
  • Ratings:AEC-Q100, AEC-Q200
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)