Connor Winfield P142-155.52M
Manufacturer :
Connor Winfield
Mfr. Part # :
P142-155.52M
Description
XTAL OSC XO 155.5200MHZ LVPECL
Catalog
Oscillators
DataSheet
P142-155.52M PDF
Price is not available, please RFQ
P142-155.52M Tech Specifications
  • Series:P
  • Package:Strip
  • Part Status:Active
  • Base Resonator:Crystal
  • Type:XO (Standard)
  • Frequency:155.52 MHz
  • Function:Enable/Disable
  • Output:LVPECL
  • Voltage - Supply:2.5V
  • Frequency Stability:±20ppm
  • Absolute Pull Range (APR):-
  • Operating Temperature:0°C ~ 70°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):90mA
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:6-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)