Connor Winfield CWX823-029.4912M
Manufacturer :
Connor Winfield
Mfr. Part # :
CWX823-029.4912M
Description
XTAL OSC XO 29.4912MHZ LVCMOS
Catalog
Oscillators
DataSheet
CWX823-029.4912M PDF
Price is not available, please RFQ
CWX823-029.4912M Tech Specifications
  • Series:CWX823
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Base Resonator:Crystal
  • Type:XO (Standard)
  • Frequency:29.4912 MHz
  • Function:Enable/Disable
  • Output:LVCMOS
  • Voltage - Supply:3.3V
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Absolute Pull Range (APR):-
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):30mA
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.051" (1.30mm)