Connor Winfield HSM613-125.0M
Manufacturer :
Connor Winfield
Mfr. Part # :
HSM613-125.0M
Description
XTAL OSC XO 125.0000MHZ HCMOS
Catalog
Oscillators
DataSheet
HSM613-125.0M PDF
Price is not available, please RFQ
HSM613-125.0M Tech Specifications
  • Series:HSM6
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Base Resonator:Crystal
  • Type:XO (Standard)
  • Frequency:125 MHz
  • Function:Enable/Disable
  • Output:HCMOS
  • Voltage - Supply:3.3V
  • Frequency Stability:±25ppm
  • Absolute Pull Range (APR):-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):50mA
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.295" L x 0.197" W (7.50mm x 5.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)