Connor Winfield T200F-050.0M
Manufacturer :
Connor Winfield
Mfr. Part # :
T200F-050.0M
Description
OSC TCXO 50.000MHZ LVCMOS SMT
Catalog
Oscillators
DataSheet
T200F-050.0M PDF
Price is not available, please RFQ
T200F-050.0M Tech Specifications
  • Series:T200
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Base Resonator:Crystal
  • Type:TCXO
  • Frequency:50 MHz
  • Function:-
  • Output:LVCMOS
  • Voltage - Supply:3.3V
  • Frequency Stability:±200ppb
  • Absolute Pull Range (APR):-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):6.5mA
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:10-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.094" (2.40mm)