Connor Winfield V702-156.25M
Manufacturer :
Connor Winfield
Mfr. Part # :
V702-156.25M
Description
XTAL OSC VCXO 156.2500MHZ LVPECL
Catalog
Oscillators
DataSheet
V702-156.25M PDF
Price is not available, please RFQ
V702-156.25M Tech Specifications
  • Series:V702
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Base Resonator:Crystal
  • Type:VCXO
  • Frequency:156.25 MHz
  • Function:Enable/Disable
  • Output:LVPECL
  • Voltage - Supply:3.3V
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Absolute Pull Range (APR):±50ppm
  • Operating Temperature:0°C ~ 70°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):100mA
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:6-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)