Renesas Electronics America XLH730007.680000I
Mfr. Part # :
XLH730007.680000I
Description
XTAL OSC XO 7.6800MHZ HCMOS SMD
DataSheet
XLH730007.680000I PDF
Price is not available, please RFQ
XLH730007.680000I Tech Specifications
  • Type:XO (Standard)
  • Frequency:7.68 MHz
  • Function:Enable/Disable
  • Output:HCMOS
  • Voltage - Supply:3.3V
  • Frequency Stability:±100ppm
  • Absolute Pull Range (APR):-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):32mA
  • Package / Case:6-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)