Pletronics, Inc. QM5545LEV-27.0M
Mfr. Part # :
QM5545LEV-27.0M
Description
XTAL OSC XO 27.0000MHZ CMOS TTL
DataSheet
QM5545LEV-27.0M PDF
Price is not available, please RFQ
QM5545LEV-27.0M Tech Specifications
  • Type:XO (Standard)
  • Frequency:27 MHz
  • Function:Enable/Disable
  • Output:CMOS, TTL
  • Voltage - Supply:3.3V
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Absolute Pull Range (APR):-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):35mA
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.051" (1.30mm)