Renesas Electronics America XLP738014.745600X
Manufacturer :
Renesas Electronics America
Mfr. Part # :
XLP738014.745600X
Description
XTAL OSC XO 14.7456MHZ LVPECL
Catalog
Oscillators
DataSheet
XLP738014.745600X PDF
Price is not available, please RFQ
XLP738014.745600X Tech Specifications
  • Series:XPRESSO™ FXO-PC73
  • Package:Strip
  • Part Status:Active
  • Base Resonator:Crystal
  • Type:XO (Standard)
  • Frequency:14.7456 MHz
  • Function:Enable/Disable
  • Output:LVPECL
  • Voltage - Supply:3.3V
  • Frequency Stability:±20ppm
  • Absolute Pull Range (APR):-
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):120mA
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:6-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)