Micro Crystal OM-7605-C8-32.768KHZ-20PPM-TA-QC
Mfr. Part # :
OM-7605-C8-32.768KHZ-20PPM-TA-QC
Description
OSC XO 32.768KHZ SMD
DataSheet
OM-7605-C8-32.768KHZ-20PPM-TA-QC PDF
Price is not available, please RFQ
OM-7605-C8-32.768KHZ-20PPM-TA-QC Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Type:XO (Standard)
  • Frequency:32.768 kHz
  • Function:Enable/Disable
  • Output:CMOS
  • Voltage - Supply:1.6V ~ 5.5V
  • Frequency Stability:-
  • Absolute Pull Range (APR):-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):0.65µA
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)