NDK NZ2520SB-38.900MHZ
Mfr. Part # :
NZ2520SB-38.900MHZ
Description
XTAL OSC XO 38.9000MHZ CMOS SMD
DataSheet
NZ2520SB-38.900MHZ PDF
Price is not available, please RFQ
NZ2520SB-38.900MHZ Tech Specifications
  • Series:NZ2520SB
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Type:XO (Standard)
  • Frequency:38.9 MHz
  • Function:Standby (Power Down)
  • Output:CMOS
  • Voltage - Supply:3V
  • Frequency Stability:±30ppm
  • Absolute Pull Range (APR):-
  • Operating Temperature:-10°C ~ 60°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):5.5mA
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)