Zetex Semiconductors (Diodes Inc.) PBF620012
Manufacturer :
Zetex Semiconductors (Diodes Inc.)
Mfr. Part # :
PBF620012
Description
XTAL OSC XO 156.2500MHZ PECL SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
PBF620012 PDF
Price is not available, please RFQ
PBF620012 Tech Specifications
  • Series:SaRonix-eCera™ PB
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Base Resonator:Crystal
  • Type:XO (Standard)
  • Frequency:156.25 MHz
  • Function:Enable/Disable
  • Output:PECL
  • Voltage - Supply:3.3V
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Absolute Pull Range (APR):-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):88mA
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:6-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)