Ecliptek EC5945ETTS-26.000M TR
Manufacturer :
Ecliptek
Mfr. Part # :
EC5945ETTS-26.000M TR
Description
OSC XO 26MHZ 1.8V CMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
EC5945ETTS-26.000M TR PDF
Price is not available, please RFQ
EC5945ETTS-26.000M TR Tech Specifications
  • Series:EC56
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Base Resonator:Crystal
  • Type:XO (Standard)
  • Frequency:26 MHz
  • Function:Enable/Disable
  • Output:CMOS
  • Voltage - Supply:1.8V
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Absolute Pull Range (APR):-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):2.5mA
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)