ILSI ISA11-3FBH-40.000MHZ
Mfr. Part # :
ISA11-3FBH-40.000MHZ
Description
OSC XO 40MHZ 3.3V CMOS SMD
DataSheet
ISA11-3FBH-40.000MHZ PDF
Price is not available, please RFQ
ISA11-3FBH-40.000MHZ Tech Specifications
  • Type:XO (Standard)
  • Frequency:40 MHz
  • Function:Enable/Disable
  • Output:LVCMOS
  • Voltage - Supply:3.3V
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Absolute Pull Range (APR):-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):20mA
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)