Ecliptek EV32C6A3A1-24.576M TR
Manufacturer :
Ecliptek
Mfr. Part # :
EV32C6A3A1-24.576M TR
Description
OSC XO 24.576MHZ 3.3V CMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
EV32C6A3A1-24.576M TR PDF
Price is not available, please RFQ
EV32C6A3A1-24.576M TR Tech Specifications
  • Series:EV32
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Base Resonator:Crystal
  • Type:XO (Standard)
  • Frequency:24.576 MHz
  • Function:Amplitude Control
  • Output:CMOS
  • Voltage - Supply:3.3V
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Absolute Pull Range (APR):±50ppm
  • Operating Temperature:0°C ~ 70°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):15mA
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:6-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.073" (1.85mm)