NDK NT3225SA-13.000000MHZ
Manufacturer :
NDK
Mfr. Part # :
NT3225SA-13.000000MHZ
Description
XTAL OSC VCTCXO 13.0000MHZ SNWV
Catalog
Oscillators
DataSheet
NT3225SA-13.000000MHZ PDF
Price is not available, please RFQ
NT3225SA-13.000000MHZ Tech Specifications
  • Series:NT3225SA
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Discontinued at Digi-Key
  • Base Resonator:Crystal
  • Type:VCTCXO
  • Frequency:13 MHz
  • Function:-
  • Output:Clipped Sine Wave
  • Voltage - Supply:3V
  • Frequency Stability:±2.5ppm
  • Absolute Pull Range (APR):-
  • Operating Temperature:-30°C ~ 75°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):1.5mA
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)