Pletronics, Inc. QM3344LEV-24.0M
Manufacturer :
Pletronics, Inc.
Mfr. Part # :
QM3344LEV-24.0M
Description
XTAL OSC XO 24.0000MHZ CMOS TTL
Catalog
Oscillators
DataSheet
QM3344LEV-24.0M PDF
Price is not available, please RFQ
QM3344LEV-24.0M Tech Specifications
  • Series:PRONTO™ QM33L
  • Package:Strip
  • Part Status:Active
  • Base Resonator:Crystal
  • Type:XO (Standard)
  • Frequency:24 MHz
  • Function:Enable/Disable
  • Output:CMOS, TTL
  • Voltage - Supply:3.3V
  • Frequency Stability:±25ppm
  • Absolute Pull Range (APR):-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):35mA
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.038" (0.96mm)