KYOCERA Corporation KC3225Z13.5600C15XXK
Manufacturer :
KYOCERA Corporation
Mfr. Part # :
KC3225Z13.5600C15XXK
Description
XTAL OSC XO 13.5600MHZ CMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
KC3225Z13.5600C15XXK PDF
Price is not available, please RFQ
KC3225Z13.5600C15XXK Tech Specifications
  • Series:KC3225Z
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Base Resonator:Crystal
  • Type:XO (Standard)
  • Frequency:13.56 MHz
  • Function:Standby (Power Down)
  • Output:CMOS
  • Voltage - Supply:1.71V ~ 3.63V
  • Frequency Stability:±30ppm
  • Absolute Pull Range (APR):-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):6.5mA
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)